Krém na pleť: Prečo ho používať a ako ho správne vybrať?

Hydratačný krém na pleť by mal mať vo výbave každý, pretože pomáha udržiavať normálny a mladistvý vzhľad pleti. Každý typ pleti má však špecifické požiadavky, preto sa pozrime na to, čo by ste mali pri kúpe krému ešte zvážiť.

Sledovali ste niekedy reláciu o celebritách alebo ste prechádzali ich sociálne siete a nemohli ste uveriť, že slávna dáma je už v pokročilom veku, ktorý by ste jej nehádali?

Samozrejme, niekedy môže ísť o prácu skúseného plastického chirurga alebo estetického dermatológa, ale nie vždy je to tak. Mnohé ženy podporujú svoju genetickú výbavu aj správnou starostlivosťou o pleť, ktorá je jedným zo základných kameňov úspechu.

Skôr ako začnete kupovať najrôznejšie séra a pleťové masky, mali by ste mať na poličke s kozmetikou kvalitný krém na starostlivosť o pleť, ktorý je vhodný pre váš typ pleti. Krém na mastnú pleť a krém na citlivú pleť môžu ponúkať rôzne výhody.

Ako si teda vybrať ten správny?

Prečo používať krém na pleť?

Pleťový krém má nezastupiteľnú úlohu, pretože dokáže podporiť normálny stav kožnej bariéry. Okrem toho zvyčajne obsahuje hydratačné a ošetrujúce zložky, takže pleti by nemala chýbať vlhkosť a mala by byť v čo najlepšom stave. Jednotlivé zložky zohrávajú veľkú úlohu, pretože môžu pomôcť predchádzať akné, šupinám, podráždeniu atď. Niektoré špeciálne krémy môžu dokonca znížiť viditeľnosť tmavých kruhov pod očami alebo obsahujú SPF, ktorý je dôležitý pri ochrane pokožky pred predčasným starnutím.

Ako si vybrať ten správny?

Keďže na našom trhu existuje prakticky nespočetné množstvo pleťových krémov, je ťažké zistiť, ktorý je pre vás najlepší. Preto vám ponúkame stručného sprievodcu, ktorý vám pomôže čoskoro získať jasný obraz.

ako vybrať krém na suchú pleť

Krém na suchú pokožku

Suchá pleť má problém so zadržiavaním vlhkosti, preto krémy pre tento typ pleti bývajú predovšetkým hydratačné. Dobrým krokom je používanie krémov, ktoré obsahujú ceramidy, pretože pomáhajú zabrániť následnej strate hydratácie počas dňa. Množstvo ceramidov navyše s vekom klesá, takže po takomto kréme môžu siahnuť aj zrelé ženy. Zlý nie je ani glycerín, ktorý dokáže pleť spevniť, a mandľový olej.

Krém na mastnú pleť

Mastná pleť tiež potrebuje hydratáciu. Na druhej strane by textúra krému nemala byť príliš hustá, pretože by mohla podporovať upchávanie pórov, a tým aj akné, ktorého sa potrebujete zbaviť.

V krémoch na mastnú pleť hľadajte levanduľu, íl, kyselinu mliečnu, síru, zinok a ďalšie látky, ktoré dokážu bojovať proti nadbytočnému kožnému mazu. Môžu to byť aj látky, ktoré majú antibakteriálne vlastnosti, takže môžu znížiť zápal.

Krém na zmiešanú pleť

Kombinovaná pleť má niekoľko rôznych požiadaviek, preto odporúčame používať dva typy krémov, ktoré sú vhodné pre oba typy pleti. Ak sa vám však nechce, určite neurobíte chybu, ak siahnete po krémoch s vitamínom E, kyselinou hyalurónovou a podobne. Tie sú vhodné prakticky pre všetky typy pleti, takže ani zmiešaná pleť by nemala mať problém.

krém na mastnú smiešanu pleť

Aký je rozdiel medzi krémom a sérom?

Na prvý pohľad by ste mohli povedať, že hlavný rozdiel je v tom, že krém má krémovú textúru a sérum má tekutú textúru. Nemusí to však byť vždy pravidlom, pretože existujú aj krémové pleťové séra, ktoré nájdete v nádobke s pumpičkou.

Rozdiel je zvyčajne v tom, že séra majú vyššiu koncentráciu účinných látok, takže sú účinnejšie ako tradičné krémy. Okrem toho sa zvyčajne aplikujú na vyčistenú pleť pred nanesením krému, takže pleť dostane presne to, čo potrebuje. Vzhľadom na vyšší obsah účinných látok bývajú séra o niečo drahšie ako krémy, ale ani to nemusí platiť vo všetkých prípadoch.

Aby ste si udržali pleť v čo najlepšom stave, snažte sa ju čistiť dvakrát denne. Potom použite sérum a krém vhodný pre váš typ pleti. Ak nezabudnete používať aj krém s ochranným faktorom SPF 20+ každý deň (aj v zime), zistíte, že časom vám okolie začne závidieť stav vašej pleti. O to viac, ak sa ju rozhodnete podporiť zvnútra a všetko ostatné doplníte dlhodobým používaním prírodných doplnkov na podporu normálneho vzhľadu vašej pleti.

Vložiť komentár