Pleťová maska z droždia: Viete, ako na ňu?

Keď sa povie droždie, väčšina z nás si spomenie na pivo, alebo na nedeľné pečenie. Niektoré znalých si ho dokonca možno spojí aj s nežiaducim pribúdaním na váhe. Čo keby sme vám ale povedali, že ho môžete aplikovať aj na vašu pleť? Trebárs vo forme masky z droždia. Ak vás zaujíma, na čo je účinná, tak určite pokračujte v čítaní.

Droždie, alebo tiež kvasnice, je jedna z dôležitých ingrediencií pre výrobu piva, alebo nášho poctivého českého pečiva. Vďaka nemu si môžeme pochutnať na extra nadýchaných koláčoch a na geniálne chlebové striedke. A keď udrie chute? Uspokojíme sa aj s drozdovou nátierkou, ktorú si dáme na desiatu.

Možno vás ale prekvapí, že z neho môžete vykúzliť aj super účinnou drožďovú pleťovú masku. Ak vám to znie trochu zvláštne, v nasledujúcich odsekoch vám predstavíme dôvody, prečo ju stojí za to vyskúšať.

Jste připravené? V případě, že ano, tak můžeme začít!

maska z droždí

Blahodarné účinky droždie

Podľa toho, na čo hodláme droždia použiť ho rozdeľujeme na niekoľko druhov. Najznámejšie je u nás zrejme pekárske droždie, ktoré sa pridáva do už spomínaných kysnutých koláčov, buchiet a do chleba. Čo do popularity a známosti mu šliape na päty pivovarské droždie (alebo tiež pivovarské kvasnice), ktoré sa používa pri výrobe piva. (To je aj jeden z dôvodov, prečo sa pive často prezýva tekutý chleba a prečo má veľa vitamínu B.)

Nakoniec tu máme lahôdkové droždie, ktoré sa hojne používa v bežnej dennej kuchyni. Veľa po ňom siahajú napríklad vegetariáni, ale dopriať si ho môže prakticky každý, kto naň má chuť.

Či už sa rozhodnete pre ktorékoľvek z nich, medzi jeho výhody patrí:

  • Že má vysoký podiel vitamínov skupiny B
  • Že obsahuje veľké množstvo ďalších živín a minerálnych látok (zinok, selén …)
  • Obsahuje antioxidanty
  • Jeho schopnosť zlepšiť kvalitu nechtov, vlasov a kože

V prípade, že sa stretávate s podváhou, ktorú nejde len tak poraziť, pravidelná konzumácia droždie môže prispieť k zvýšeniu chuti do jedla. A tým pádom aj k pozvoľnému priberanie na váhe. Ako teda môžete vidieť, účinky droždie sa rozhodne neoplatí podceniť.

Ako pôsobí na našu pleť

Čo sa týka pozitívnych účinkov na našu pleť, urobíte najlepšie, keď sa spriatelíte s pivovarským droždím. To obsahuje chróm, selén, draslík, meď, železo a zinok (vrátane už spomínaných vitamínov skupiny B), ktoré možno využiť aj pri kozmetické rutine.

Na našu pleť pôsobí tak, že:

  • Dodáva novú energiu k rastu nových vlasov
  • Dodáva novú energiu k rastu kožných buniek
  • Dodáva novú energiu k rastu pevnejších a silnejších nechtov
  • Môže pomôcť s liečbou akné
droždí na pleť

Domáce pleťové masky (z droždia)

Masku na tvár z droždia môžeme vytvoriť niekoľkými spôsobmi. Podľa toho, ktorý sa rozhodneme použiť môžeme predchádzať rôznym kozmetickým problémom.

Regeneračná maska z jogurtu a droždia

Budete potrebovať: ½ lyžice bieleho jogurtu, ½ lyžice droždia

Obe ingrediencie zmiešajte a naneste ich na tvár. Nechajte ich pôsobiť pol hodiny. Potom masku umyte vlažnou vodou a namažte sa krémom.

Vyživujúci maska s droždím pre suchú pleť

Budete potrebovať: ½ lyžice čerstvého droždia, 1 lyžicu mlieka, 1 lyžičku medu

Všetky ingrediencie zmiešajte a aplikujte ich na tvár a krk. Nechajte ich pôsobiť zhruba 20 minút a potom ich umyte vlažnou vodou.

Maska z droždia pre mastnú pleť

Budete potrebovať: 1 lyžicu čerstvého droždia, 10 kvapiek citrónu

Túto masku naneste v tenkej vrstve na tvár a nechajte ju pôsobiť po dobu 15 minút. Masku potom umyte vlažnou vodou a tvár opláchnite ihneď na to ešte studenú. Usušte sa uterákom a aplikujte krém.

Vložiť komentár