6 tipov ako zlepšiť pleť: Poznáte ich všetky?

Krásna a žiarivá pleť s minimom vrások je našou vizitkou. Ostatní ľahko zistia, ako dobre sa o seba staráme, či máme dostatok spánku alebo koľko máme rokov. Keďže mnohí z nás sa dopúšťajú základných chýb, ktoré vás môžu odviesť od vášho cieľa, v dnešnom článku sa pozrieme na to, ako k starostlivosti o pleť pristupovať správne a zlepšiť pleť.

Možno trávite hodiny na sociálnych sieťach, kde je množstvo najrôznejších návodov na krásu. Problémom je, že každý sa na sociálnych sieťach dostane do kontaktu, mnohí dokonca upravujú svoje výstupy v rôznych aplikáciách a filtroch, takže to, čo na prvý pohľad vyzerá ako dobrý a fungujúci nápad, môže byť nakoniec úplný prepadák.

Okrem toho sú niektoré rady o starostlivosti, ktoré nájdete na internete, vyslovene škodlivé. Preto je dôležité vedieť, ktorých hriechov by ste sa mali vyvarovať, pokiaľ ide o starostlivosť o pleť.

Zlozvyky v starostlivosti o pleť

Ženy sa často dopúšťajú nespočetného množstva zlozvykov. Medzi tie najhoršie však jednoznačne patrí nedostatočné odstraňovanie make-upu a čistenie pleti. Okrem toho, že spanie s nalíčenou pleťou vám spôsobí problematickú pleť, si však môžete pripraviť aj jačmenné zrná a iné nepríjemné problémy.

Ďalším problémom je „rozpitvávanie“ a vytláčanie pupienkov, ktoré sa môžu objaviť na tvári. Okrem toho, že sa oveľa ťažšie zakrývajú, môžete do rany zaviesť infekciu. A to nie je to, čo chcete.

Môžeme však spomenúť aj používanie citrónu na zosvetlenie pigmentových škvŕn, absenciu kvalitnej ošetrujúcej kozmetiky, používanie kozmetiky obsahujúcej alkohol a mnoho ďalších vecí. Preto sa nižšie pozrieme na to, ako to všetko robiť správne.

Čo pomáha k lepšej pleti?

čo pomáha na lepšiu pleť

Ochrana pred slnkom

Ak by sme mali na niečo naozaj apelovať, tak je to ochrana pokožky pred negatívnym vplyvom UV žiarenia, ktoré môže preniknúť aj cez mraky. Hoci sa opálená pokožka považuje za znak zdravia a bohatstva, okrem toho, že nepoužívanie kvalitného opaľovacieho krému zvyšuje riziko rakoviny kože, slnko môže z dlhodobého hľadiska prispieť aj k rýchlejšiemu starnutiu pokožky. Preto bez ohľadu na to, či je január, august alebo október, používajte opaľovací krém s ochranným faktorom SPF 30+ vždy, keď vyjdete von.

Odličovanie

Ďalším veľmi dôležitým bodom je aj odličovanie a čistenie pleti. To by sa malo vykonávať ideálne dvakrát denne, vždy ráno a večer. Dokonca aj vtedy, keď nepoužívate make-up. Pravidelné čistenie pomáha odstraňovať najrôznejšie nečistoty (kožný maz, odumreté kožné bunky, kozmetické prípravky, prach…), ale tiež zabezpečuje, že sa účinné látky z krémov, sér a iných produktov starostlivosti o pleť oveľa lepšie vstrebávajú. Pri čistení sa odporúča postupovať v niekoľkých fázach. Najskôr odstráňte make-up a hrubšie nečistoty pomocou odličovacieho prípravku, potom tvár umyte gélom.

Ošetrujúca kozmetika

Okrem toho by ste nemali ignorovať potrebu používania kvalitnej kozmetiky na starostlivosť o pleť, ktorá by mala byť vhodná pre váš typ pleti. Okrem denných a nočných krémov majte po ruke aj špeciálny očný krém a sérum, ktoré obsahujú koncentrovanejšie ošetrujúce zložky. Nezabudnite si tiež približne raz týždenne urobiť masku a peeling, aby ste podporili mladistvý a zdravý vzhľad vašej pleti.

STOP zlozvykom

Celkovému vzhľadu vašej pleti pomôže aj to, ak sa rozhodnete obmedziť alebo vylúčiť bežné zlozvyky, ako je fajčenie a nadmerné pitie alkoholu. Pri fajčení sa do tela uvoľňujú toxické látky a cigaretové ohorky majú negatívny vplyv na vzhľad vrások v okolí úst. Alkohol zasa vyčerpáva organizmus a zhoršuje kvalitu spánku, takže jeho časté pitie vám tiež môže spôsobiť starnutie.

Voda

Čo by ste si mali dopriať, je voda. Snažte sa počas dňa vypiť aspoň 2,5 až 3 litre vody. Do pitného režimu môžete zaradiť aj polievky.

Výživa pokožky

V neposlednom rade nezabúdajte na dlhodobé používanie prírodných výživových doplnkov na podporu normálneho vzhľadu pokožky, ktoré obsahujú komplex ošetrujúcich látok, ktoré sa navzájom dopĺňajú. Hľadajte astaxantín, vitamín C, vitamín E, komplex vitamínov skupiny B, meď, zinok, selén a ďalšie dôležité živiny. Keď ich dodatočné používanie podporíte vyššie uvedenými tipmi, po čase uvidíte výsledky vo svojom upravenejšom vzhľade.

Vložiť komentár