Domáca maska na akné: 3 overené recepty

Akné je veľmi nepríjemný estetický, ale aj zdravotný problém. Len si vezmite, že zápal, ktorý sa vám v koži urobí, môže spôsobovať ďalšie. Z toho dôvodu by mal veľa hlboké akné vidieť odborník. Čo keď ale situácia nie je zatiaľ tak vážna? V takom prípade vám poradíme zopár domácich masiek, ktoré vám pomôžu získať späť kontrolu.

Nie každý má to šťastie, že mu bola do vienka udelená bezchybná a hladká pokožka. Zvlášť ženy si pred menštruáciou sťažujú na to, že sa ich pokožka zblázni a ony si pripadajú znovu ako v puberte.

Rad ľudí má dokonca permanentný problém s akné. Ženy môžu tento stav zakrývať ťažkým krycím make-upom a ďalšími kozmetickými vychytávkami. Ktoré ale môžu akné paradoxne zhoršiť.

Hoci s genetikou nič urobiť nedá, pozrieme sa na to, aké domáce masky na akné stojí za to skúsiť.

maska na akne

Prečo sa mi robí akné?

Akné vzniká, keď sa vám upchajú mazové žliazky. Tento jav môže nastať kvôli nadprodukcii kožného mazu, kvôli odumretým šupinkám, ktoré blokujú pór zvonku, či kvôli nečistotám z okolitého prostredia. Z toho dôvodu je žiaduce, aby bola pokožka so sklonom k akné pravidelne čistená.

Tiež nie je vhodné pupienky vytláčať rúk. Ak sú na prstoch a za nechtami nečistoty, môže sa vám v koži rozbehnúť zápal. Kľúčom k úspechu je taktiež používanie kvalitných kozmetických prípravkov, ktoré neupchávajú póry.

3 masky proti akné

Raz, či dvakrát za týždeň by si mala každá žena nájsť čas na pleťovú masku. Ak nemáte zrovna cestu do obchodu, alebo vás všetkých z ponúkaných možností sklamali, vyskúšajte domáce, ktoré si dokážete pripraviť v priebehu niekoľkých minút.

Maska z kurkumy

Budete potrebovať:

 • Mletú kurkumu
 • Med
 • Teplú vodu

Všetky tieto ingrediencie zmiešajte do trochu hustejšie pasty a naneste ju na čistý tvár. Na ňom nechajte túto masku pôsobiť cca 10 minút. Neskôr masku umyte teplou vodou.

Pleťová maska na akné z kurkumy
kávová maska na akné

Kávová maska

Budete potrebovať:

 • ½ hrnčeka mletej kávy
 • ½ hrnčeka tmavého kakaa
 • 1 hrnček plnotučného mlieka
 • 1 lyžicu citrónovej šťavy
 • 1 lyžicu medu

V miske zmiešajte kakao a kávu. K nim pridajte mlieko a miešajte, kým nevznikne niečo ako pasta. (Ak je to potrebné mlieka nedávajte toľko.) Neskôr do základu pridajte citrónovú šťavu a med. Túto zmes dajte na tvár a nechajte ju tam 20 minút. Nakoniec opláchnite. V prípade záujmu si pred oplachom urobte jemnú masáž tváre. Káva v tomto prípade poslúži ako peeling.

Drožďová maska

Budete potrebovať:

 • 1 lyžicu čerstvého droždia
 • 3 kvapky tea tree oleja
 • 5 kvapiek citrónovej šťavy
 • 2 lyžičky octu

Zmiešajte všetky ingrediencie a dajte je pôsobiť na tvár. 10 minút by malo stačiť. Potom masku umyte teplou vodou. Táto maska sa môže v prípade potreby používať až dvakrát týždenne. Akonáhle sa akné trochu zlepší, môžete predĺžiť interval na raz za 7-10 dní.

Drožďová maska na akné

Tiež myslite na to, že jednou z ciest, ako zmierniť problémy s akné, je zdravá strava. Majte preto v jedálničku dostatok vitamínov, minerálov a ďalších pre telo prospešných látok. Naopak sa vyhnite všetkému, v čom je veľa tuku.

Vložiť komentár