8 tipov, ako spomaliť starnutie pleti

Je prirodzené, že postupom času dochádza k starnutiu pleti. Napriek tomu sa snažíme tomuto procesu zabrániť, pretože posledná vec, ktorú chceme, je tvár zvrásnená vráskami, ktoré sa nedajú vymazať. Jednou z ciest, ktorou sa môžete vydať, je osvojiť si niekoľko tipov, vďaka ktorým bude vaša pleť starnúť pomalšie. Ktoré to však sú?

Je prirodzené, že postupom času dochádza k starnutiu pokožky. Napriek tomu sa snažíme tomuto procesu zabrániť, pretože posledná vec, ktorú chceme, je tvár pokrčená vráskami, ktoré sa nedajú vymazať.

Niektoré dámy to robia v spolupráci so svojím estetickým dermatológom. Jednotlivé postupy však nemusia byť lacné a nemusia priniesť požadovaný výsledok. Iné zanedbávajú svoju starostlivosť alebo dokonca robia veci, ktoré urýchľujú starnutie pleti.

Ako to teda urobiť správne?

ako spomaliť starnutie pleti

Krém s SPF

Možno si ťukáte na čelo, ak to myslíme naozaj vážne, ale to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť každý deň, je natrieť si tvár krémom s vyšším ochranným faktorom SPF, ktorý vašu pokožku ochráni pred nebezpečným UV žiarením. A je jedno, či je december a je pod mrakom, alebo tropické leto. Aj keď idete von len na dvadsať minút, krém s SPF je jednoducho nevyhnutnosťou.

Zároveň sa účinok krému s SPF neprejaví okamžite, ale až po niekoľkých rokoch používania. Ak sa po ňom naučíte siahať, zistíte, že v neskorších rokoch budete vyzerať oveľa mladšie.

STOP opaľovaniu

Hoci sa opaľovanie považuje za módny trend, v skutočnosti ide o spôsob, akým telo signalizuje poškodenie kože. Opaľovanie má tendenciu vysušovať pokožku, ktorá je potom náchylnejšia na tvorbu vrások. Hrozí tiež riziko štrukturálneho poškodenia, ktoré môže viesť k nebezpečným rakovinovým ochoreniam. Pokiaľ ide o dopĺňanie vitamínu D, ktorý sa získava pri opaľovaní, je bezpečnejšie získavať ho z doplnkov stravy, ktoré ho obsahujú.

čo proti stárnutiu pleti

A čo alkohol?

Alkohol vašej pokožke tiež neprospieva. Ak je to teda aspoň trochu možné, snažte sa jeho príjem obmedziť na minimum. V opačnom prípade sa môžete „tešiť“ na dehydrovanú pleť. Okrem toho nadmerné pitie môže prispieť k popraskaniu žiliek na tvári, ktoré sú vážnym estetickým problémom, ktorý sa len tak ľahko nezakryje.

Žiadne diéty

Extrémne diéty nie sú dobré pre vaše zdravie ani krásu. Opakované chudnutie a priberanie môže viesť k vzniku strií a ovisnutej pokožky. Nedostatočný príjem živín má tiež negatívny vplyv na normálny vzhľad pokožky.

Retinol a retinoidy

Ak potrebujete šliapnuť na brzdu, siahnite po kozmetike s obsahom retinolu a retinoidov. Ide o látky, ktoré podporujú omladenie pleti. Všeobecne sa odporúča siahnuť po nich vo chvíli, keď na sebe začnete pozorovať prvé známky starnutia, takže si môžete dať pauzu približne do 25-30 rokov. Pre niektoré ženy má ich používanie zmysel dokonca až okolo 40. roku života. Veľa teda závisí od stavu vašej pleti v danom čase.

krém bylinky proti stárnutiu pleti

Čistenie a mazanie

Nemali by ste zabúdať ani na pravidelné ranné a večerné čistenie pleti, ktoré by malo zahŕňať niekoľko krokov. Začnite odstránením všetkých nečistôt pleťovým mliekom, po ktorej nasleduje gél alebo pena. Potom môžete ešte použiť tonikum. Ak používate micelárnu vodu, nemala by zostať na pleti, ale mala by sa zmyť (napríklad tým spomínaným gélom alebo penou), inak môže po čase poškodiť vašu pleť.

Po každom čistení by mala nasledovať aplikácia séra a krému. Vďaka tomu bude pleť pružná a žiarivá.

Pitný režim

Vaša pokožka potrebuje veľa vody, aby vyzerala mladistvo, preto každý deň vypite aspoň 2,5 až 3 litre tekutín.

Vitamíny a bylinky

V neposlednom rade podporujte krásu svojej pleti dlhodobým užívaním prírodných doplnkov stravy, ktoré obsahujú vitamín E, komplex vitamínov skupiny B, prasličku, kolagén, kyselinu hyalurónovú a mnoho ďalších látok.

Ak ich každodenné používanie skombinujete s vyššie uvedenými tipmi, vaša krása by mala vydržať oveľa dlhšie.

Vložiť komentár