3 spôsoby, ako sa zbaviť vrások na čele

Ako začíname starnúť, začína sa pomaly meniť aj naša pleť. Okrem toho, že nie je tak plná ako v čase, keď sme končili povinnú školskú dochádzku nás začínajú trápiť hlboké vrásky na čele. Čo všetko je spôsobuje a ako sa ich môžete skúsiť zbaviť si povieme v dnešnom článku.

Ideálne by bolo, keby sme celý život vyzerali na dvadsať. Bohužiaľ, okolo 25. roku života nám začne pozvoľna ubúdať kolagén. Ten je zodpovedný za zdravie nášho pohybového aparátu (obsahujú ho chrupavky, ktoré chránia naše kosti a kĺby pred nadmerným trením) a za mladistvý vzhľad kože.

Čím menej ho máme, tým horšie je jej pružnosť. (A to nielen v tvári, ale aj všade inde po tele.) Každý úsmev, alebo pozdvihnuté obočie teda nevyhnutne vedie k prehlbovaniu existujúcich, ale aj novo vzniknutých vrások.

Ak vás zaujíma, ako na vrásky na čele, budeme radi, keď budete pokračovať v čítaní.

odstranění vrásek na čele

Ako vznikajú vrásky na čele

Prvé, čo nás v súvislosti s vráskami napadne je to, že vznikajú vplyvom našej mimiky.

Často sú spôsobené emóciami, ako je napríklad:

  • Zlosť
  • Znepokojenie
  • Napätie
  • Frustrácia

Môže ísť ale aj o prejav živej mimiky, počas ktorej nedokážete udržať svoje obočie na uzde. Asi ale nie je žiadnym prekvapením, že podľa vašich vrások možno celkom ľahko odhadnúť vašu najčastejšie náladu a povahu.

3 spôsoby, ako sa ich zbaviť

Na odstránenie vrások na čele môžeme pristupovať rôzne. Kým niekto dáva prednosť neinvazívnym metódam, iný nedá dopustiť na precíznu prácu lekárov z estetických kliník.

To, pre aký variant sa rozhodnete závisí do veľkej miery na tom, aké sú vaše finančné možnosti, na tom, či sa bojíte lekárskych zákrokov, alebo na tom, či ste ochotní pre seba každý deň urobiť niečo trochu naviac. (Neinvazívne metódy vyhladenie vrások na čele sú účinné, ale ich nástup je pomalší, než ako je tomu v prípade lekárskeho riešení.) Na druhú stranu, počítajte s tým, že pichnutie botoxu, alebo kyseliny hyalurónovej do čela nebude mať doživotnú efekt. (Obvykle sa uvádza pár týždňov až mesiacov.)

Ak ešte vrásky na čele až tak neriešite (aj keď viete, že tam nejaké sú), skúste zabrániť ich prehlbovaniu. Napríklad tým, že:

  • Sa nebudete zbytočne vystavovať slnku a nikdy nezabudnete na ochranný faktor
  • Sa budete menej stresovať
  • Budete dodržiavať optimálny pitný režim
  • Nebudete fajčiť
  • Sa budete zdravo stravovať

V prípade, že je však chcete urýchlene riešiť vyskúšajte niektorý z nižšie uvedených tipov

Retinol

Ak chcete skúsiť odstrániť vrásky na čele s pomocou kozmetické rutiny, stavte na prípravky, ktoré obsahujú retinol. (Dáva sa do krémov, ale aj do špeciálnej sér.) Okrem toho, že má pozitívny vplyv na premenu buniek dokáže podporiť tvorbu kolagénu, ktorý zlepšuje elasticitu kože. Myslite ale na to, že prípravky s ním sa hodia používať iba cez noc. (Slnečné lúče mu nerobia dobre, takže by sa mohol rýchlo rozpadnúť.)

vrásky

Báza pod make-up

Báza pod make-uTohle riešenie je taký malý švindeľ. Ak idete na ples, alebo na dôležitú pracovnú schôdzku, aplikujte si na tvár kvalitný báze pod make-up, ktorá minimalizuje póry a vyhladí vrásky. (Usadí sa medzi nimi, takže nie sú na prvý pohľad zrejmé.) Ide o ideálne riešenie v prípade, že nemáte čas na niečo čakať, ale zároveň potrebujete len krátkodobý efekt.p

Botox

Posledným variantom, ku ktorej sa uchyľujú stále mladšie ženy, je výplň vrások botoxom. Hoci má svoje pozitíva (má rýchly a relatívne dlhodobý účinok), myslite na to, že táto procedúra môže dosť výrazne ovplyvniť vašu mimiku.

Záver

Už raz vzniknuté vrásky na čele nemožno raz a navždy odstrániť. Buď musíte predchádzať ich prehlbovaniu, vyplniť je (krátkodobú) injekčné výplní, pôsobiť na ne správne zvolenú kozmetikou, alebo je umne maskovať make-upom. Na druhú stranu sú pripomienkou toho, čo ste v živote prežili, takže možno stojí za to si ich pár predsa len nechať.

Vložiť komentár