Hydratácia pleti: Ako to zvládnuť doma?

Suchá pokožka môže štípať, svrbieť a vytvárať suché škvrny, ktoré spôsobujú, že akýkoľvek make-up na nej vyzerá zle. Okrem iného je suchá pokožka oveľa náchylnejšia na tvorbu vrások. Hydratácia pleti je v tomto prípade ešte dôležitejšia. Preto je v našom vlastnom záujme, aby jej nič podstatné nechýbalo. Ak neviete, ako dodať svojej pleti potrebnú vlhkosť, nižšie vám povieme všetko podstatné.

Suchá pokožka nie je len estetický problém, ale telo nám dáva najavo, že kožná bariéra nie je v najlepšom stave. Asi vám nemusíme hovoriť, že odtiaľ je už len krok k ďalším problémom, ktoré by si väčšina z nás radšej odpustila.

Ak ste si však v tomto smere ešte nezvykli správne sa starať o svoju pleť, naskočiť do rozbehnutého vlaku a urobiť všetko naraz je prakticky nemožné.

Preto vám nižšie ponúkame niekoľko tipov, ktoré vám s tým pomôžu.

čo vysušuje pleť

Čo vysušuje našu pokožku?

Všetci tak trochu vieme, že jedným z vinníkov suchej pleti je nedostatočná vnútorná hydratácia pleti, ktorá úzko súvisí s pitným režimom. Samozrejme, ku kozmetickým hriechom patrí aj celý rad ďalších vecí, na ktoré by ste možno ani nepomysleli.

Kožu môže vysušovať:

  • Používanie parfumov priamo na pokožku (mnohé z nich obsahujú alkohol)
  • Tvrdá voda
  • Suchý vzduch (nielen doma, ale aj vonku)
  • Horúca voda pri kúpaní
  • Vek

Ak máte doma suchý vzduch, mohol by to vyriešiť zvlhčovač vzduchu alebo parný difuzér. Vonku môžete používať zvlhčujúce spreje a hmly na tvár (to platí najmä v letných mesiacoch).

5 tipov, ako hydratovať pleť

Hydratačný krém

O svoju pleť sa musíte starať každý deň. Jedným z najlepších návykov je pravidelné používanie hydratačného krému, ktorý by ste mali používať ráno a večer na pokožku tváre, dekoltu a krku (je samozrejmé, že by ste ho mali vždy nanášať na vyčistenú a odlíčenú pokožku).

Na poličke s kozmetickými prípravkami majte aj krém na celé telo, špeciálny krém na ruky a krém na nohy, pretože aj pokožka v týchto oblastiach potrebuje pozornosť.

Pitný režim

Pitný režim hydratuje pokožku zvnútra. Ideálne je piť veľa čistej vody počas celého dňa. Môžete tiež siahnuť po zelenom alebo bielom čaji. Naopak, vynechajte sladké limonády, energetické nápoje a podobne. Optimálne nie je ani nadmerné pitie alkoholu a kávy, pretože majú tendenciu telo dehydrovať.

ako hydratovat pleť

Ochrana pred UV žiarením

Ďalším dôležitým krokom pri udržiavaní hydratácie pokožky je jej ochrana pred UV žiarením. Okrem lúpania a vysušovania pokožky môžu slnečné lúče spôsobiť aj jej poškodenie. Z tohto dôvodu by malo byť samozrejmosťou, že budete po celý rok, dokonca aj na jeseň a v zime, používať krém s ochranným faktorom SPF 30+ (UV žiarenie preniká aj cez mraky).

STOP alkoholu

Teraz nehovoríme o alkohole v alkohole, ale o alkohole v kozmetike. Hoci jeho použitie v receptoch má svoje výhody, pri aplikácii na suchú pokožku môže spôsobiť jej ďalšie vysušenie. Z tohto dôvodu si pred nákupom dôkladne prečítajte etikety výrobkov.

Sprchovanie a kúpanie

Kto by si neužil príjemný teplý kúpeľ alebo sprchu? Problémom je, že horúca voda má negatívny vplyv na vysušovanie pokožky celého tela. (Preto ste si možno všimli, že vás po kúpaní pokožka pichá a svrbí.) Z tohto dôvodu je dobré znížiť teplotu a po kúpaní sa natrieť hydratačným krémom. Takisto sa nekúpte príliš dlho.

Čo ešte môžete urobiť?

To, samozrejme, nie je všetko. Vaša pleť potrebuje živiny, ktoré sú dôležité pre normálny vzhľad pleti. Patria medzi ne pivovarské kvasnice, kolagén, vitamín C, vitamín E, zinok, astaxantín, biotín a mnohé ďalšie. Z tohto dôvodu siahnite po kvalitných prírodných výživových doplnkoch na pleť, ktorých používanie bude mať pozitívny vplyv aj na kvalitu vlasov a nechtov.

Vložiť komentár