Pleťové mlieko: 5 dôvodov, prečo ho používať

Ak je pokožka na vašej tvári trvalo suchá a problematická, je úplne jasné, že by ste mali siahnuť po kréme a pleťovom mlieku. Viete, aké všetky výhody vám môže ponúknuť kvalitné pleťové mlieko? A je to jediná vec, ktorú vaša pleť potrebuje, aby prosperovala a vyzerala normálne?

O svoju pokožku sa musíme starať, inak sa nám odvďačí olupovaním, svrbením, šupinami a rýchlejšími vráskami. Našťastie žijeme v dobe, keď máme k dispozícii širokú škálu kozmetických výrobkov, z ktorých niektoré stoja doslova drobné.

Okrem klasického krému alebo oleja na tvár (ktoré by ste mali používať dvakrát denne) by ste mali mať vo svojom kozmetickom arzenáli aj kvalitné pleťové mlieko, ktoré vám pomôže vyčistiť pleť. Takto by sa na vašej pleti nemali hromadiť nečistoty a nemala by sa vám vynechávať.

Prečo by ste mali pravidelne používať pleťové vody? A s čím ďalším sa ich oplatí kombinovať? Na to sa pozrieme nižšie.

čo je to pleťové mlieko

Čo je to pleťové mlieko?

Pleťové mlieko je kozmetický výrobok, ktorý sa používa na čistenie pokožky tváre, krku a dekoltu. V posledných rokoch nie sú pleťové vody také populárne, pretože ich vytlačili micelárne vody. V poslednom čase si však opäť získavajú svojich priaznivcov, pretože v porovnaní s micelárnymi vodami sú k pleti oveľa šetrnejšie (málokto vie, že micelárnu vodu treba po použití riadne opláchnuť).

5 tipov na používanie pleťového mlieka

Odstránenie make-upu

V prvom rade môžete pleťové mlieko použiť na odstránenie make-upu vrátane očného make-upu. Odlíčenie pred spaním by nemalo byť samozrejmosťou, inak prispievate k väčšiemu upchatiu pórov nečistotami. Okrem toho budete mať špinavé obliečky a môžete sa pripraviť na rýchlejšie starnutie a infekcie. (Kto by chcel jesť takéto jačmenné zrnko?).

Správne odstránenie make-upu zabezpečí, že na konci ošetrenia bude váš vatový tampón dokonale čistý. V prípade potreby môžete pleť vyčistiť aj špeciálnym čistiacim gélom vhodným pre váš typ pleti.

Dokonalá pokožka

Ďalšou výhodou používania pleťového mlieka je dokonalá pokožka. Samozrejme, len ak po nej siahnete hneď ráno po prebudení (keď sa zbavíte prachu, potu a odumretých kožných buniek) a večer, aj v dňoch, keď sa nelíčite.

Extra starostlivosť

Pleťové mlieka zvyčajne obsahujú zložky starostlivosti o pleť, ktoré ju hydratujú, chránia pred vysušením a podobne. Z tohto dôvodu je dôležité, aby sa stali pevnou súčasťou vašej kozmetickej rutiny.

Je vhodné aj pre citlivú pokožku

Majiteľky problematickej a citlivej pleti môžu pri používaní iných odličovacích prípravkov veľmi trpieť, pretože môžu pociťovať mravčenie, svrbenie, pálenie a mnoho ďalších nežiaducich javov, ktoré naznačujú, že pleť potrebuje jemnejší prístup. V takomto prípade by mohlo byť použitie odličovača oveľa príjemnejšie.

prečo použivať pleťové mlieko

Neštípe

Niektoré odličovače sa nemôžu používať na odstraňovanie očného make-upu, pretože štípu. Pleťové vody sú ideálnou voľbou na odlíčenie celej tváre, pretože majú jemnejšie zloženie.

Nezabúdajte na správnu výživu

V neposlednom rade nezabudnite, že vaša pokožka potrebuje ďalšiu podporu. Ideálne takú, ktorá vychádza zvnútra. Z tohto dôvodu vyskúšajte dlhodobo používať kvalitné výživové doplnky pre krásnu pleť, ktoré obsahujú vitamíny, bylinky a ďalšie dôležité látky.

V ich zložení hľadajte:

A mnoho ďalších živín, ktoré prospejú vašim nechtom a vlasom, ktoré tiež potrebujú vašu plnú pozornosť.

Vložiť komentár