Kyselina hyalurónová na pokožku: Aké sú jej účinky?

Ak vám svet kozmetiky na starostlivosť o pleť nie je cudzí, pravdepodobne ste si už všimli existencie kyseliny hyalurónovej. Hoci sa s ním stretávame takmer na každom kroku, málokto z nás vie, či jeho používanie nemá vedľajšie účinky. Prípadne nemáme predstavu, ako ho správne používať, a tak mu nedáme šancu naplno rozvinúť jeho potenciál. Ak sa chcete o tejto látke dozvedieť viac, určite pokračujte v čítaní.

Kyselina hyalurónová sa dnes nachádza takmer vo všetkom. V sérach, krémoch, ale aj v dekoratívnej kozmetike. Z tohto dôvodu môžeme nadobudnúť dojem, že o ňom vieme prakticky všetko a že nás už nemôže nijako prekvapiť. Opak je však pravdou. Vedeli ste, že kyselina hyalurónová sa môže používať vnútorne? A môže jej správne vonkajšie použitie pomôcť zlepšiť ich účinok?

Na to všetko vám odpovieme nižšie.

Čo je to kyselina hyalurónová účinky

Čo je to kyselina hyalurónová?

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela. Keďže sa nachádza v ľudskej pokožke, kolagén a kyselina hyalurónová sa často navzájom spájajú. (Obe zložky sa z pokožky postupne vytrácajú v dôsledku starnutia.) Kyselina hyalurónová je dnes jedným zo základných kameňov boja proti starnutiu (spolu so spomínaným kolagénom a vitamínom C.)

Aké sú jej účinky?

Kyselina hyalurónová má v ľudskom tele mnoho dôležitých funkcií.

Účinky kyseliny hylaurónovej:

  • Podpora hojenia rán
  • Zníženie bolesti kĺbov
  • Zmiernenie príznakov refluxu
  • Zmiernenie problémov spojených so suchými očami
  • Podporujú normálne zdravie kostí
  • Zmiernenie bolesti močového mechúra

Kyselina hyalurónová je bezpečná pre väčšinu populácie. V naozaj zriedkavých a ojedinelých prípadoch však naň môžete mať alergickú reakciu. Vnútorné užívanie kyseliny hyalurónovej sa neodporúča ani ľuďom, ktorí v minulosti trpeli rakovinou alebo sa na ňu liečia. Dôvodom je podozrenie, že by sa ich zdravotný stav mohol zhoršiť.

Kyselina hyalurónová na pokožku

Kyselina hyalurónová sa najčastejšie používa na pleť. (Na druhej strane sa odporúča, aby si ženy najprv tvár trochu zvlhčili, pretože kyselina hyalurónová môže k sebe priťahovať vodu z okolia.) Kyselina hyalurónová tiež znižuje viditeľnosť vrások a iných príznakov starnutia.

Medzi ďalšie výhody patrí:

Kyselina hyalurónová na pokožku využivanie

Ako ju správne využívať?

Skúsenosti s kyselinou hyalurónovou sú zvyčajne dobré. Pri vonkajšom aj vnútornom použití.

Pri kozmetickom použití kyseliny hyalurónovej sa zamerajte na veľkosť molekúl. Na zvýšenie účinnosti sa v súčasnosti používajú rôzne veľkosti kyseliny hyalurónovej, aby sa lepšie dostali do hlbších vrstiev pokožky.

Ak používate kyselinu hyalurónovú vnútorne, vyberte si prírodné doplnky pre pleť a pokožku celého tela, ktoré obsahujú aj ďalšie dôležité látky.

Nájdete medzi nimi:

A mnoho ďalších.

Počítajte však s tým, že pri vnútornom používaní uvidíte výsledky až po určitom čase. Nezabúdajte ani na vonkajšiu starostlivosť, ktorá by mala zahŕňať každodenné používanie opaľovacieho krému a pravidelné čistenie pokožky.

Vložiť komentár