Ako na omladenie pleti? Poznáme 5 tipov

Každý z nás si želá byť mladý a krásny čo najdlhšie. Problémom je, že nikto z nás nedokáže zastaviť čas, a tak sa musíme časom zmieriť s nejakými tými vráskami a pigmentovými škvrnami. Vedeli ste však, že existujú veci, ktorých sa denne dopúšťame a ktoré majú negatívny vplyv na starnutie pleti?

Buďme úprimní, keby sme mali celý život takú tvár, akú sme mali v dvadsiatke, určite by nám to príliš nevadilo. Príroda nás však zamýšľala inak, preto približne od 25. roku života začíname strácať kolagén a elastín, a preto sa objavujú prvé vrásky.

Ak sa nezačnete starať o svoju pokožku dostatočne skoro, nemôžete očakávať, že sa dožijete vysokého veku v zdravom stave. Budete sa musieť zmieriť s ubúdajúcim kolagénom a mnohými ďalšími ochoreniami vrátane nebezpečnej rakoviny kože. (Ich výskyt v populácii sa, žiaľ, každým rokom zvyšuje.)

Ak ste teda ochotní žiť trochu disciplinovanejšie, tu je návod, čo môžete pre seba a svoju pleť urobiť už dnes.

stárnutie pleti priciny

Čo škodí pleti a spôsobuje jej starnutie?

Nanešťastie je veľa látok, ktoré sú pre pleť škodlivé. Je dokonca dosť pravdepodobné, že sa niektorých z týchto hriechov dopúšťate aj vo svojom každodennom živote.

Pre vašu pokožku nie je dobré:

  • Návšteva solária
  • Opalovanie a nadmerné vystavovanie sa slnku
  • Fajčenie
  • Nadmerné pitie alkoholu a kofeínu
  • Nedostatočná výživa
  • Nedostatok spánku
  • Nedostatok pitia
  • Stres
  • Zlá starostlivosť o pokožku

Keďže už viete, kto sú vaši najväčší nepriatelia, bude pre vás oveľa jednoduchšie zmeniť svoj životný štýl tak, aby ste podporili svoju krásu a zdravý vzhľad. V budúcnosti si tak ušetríte veľa trápenia (a možno aj peniaze, ktoré nebudete musieť minúť na kozmetického chirurga).

5 tipov, ako omladiť pleť

Ochrana pokožky pred slnkom

Tento bod tiež úzko súvisí s prevenciou rakoviny kože. Vždy, keď idete von, bez ohľadu na to, či je chladno alebo zamračené, naneste si na tvár dostatočné množstvo opaľovacieho krému. Nespoliehajte sa však len na make-up s UV ochranou, ale siahnite po klasickom opaľovacom kréme, ktorý by mal mať minimálny ochranný faktor SPF 30 (alebo vyšší). Pri dlhodobom pobyte na slnku sa tiež nezabudnite pravidelne natierať.

Hydratácia

Hydratácia by mala správne prichádzať zvonka aj zvnútra. To znamená, že by ste mali počas dňa vypiť dostatok čerstvej vody (minimálne 2,5 až 3 litre). Potom si dvakrát denne naneste na tvár krém vhodný pre váš typ pleti.

ako omladiť pleť

Zdravý jedálniček

Správna výživa podporí mladistvosť vašej tváre. Asi vám nemusíme hovoriť, že najlepším partnerom je čerstvé ovocie a zelenina. Obe sú bohaté na vitamíny a ďalšie živiny, ktoré telo využíva v boji proti voľným radikálom spôsobujúcim predčasné starnutie. Skvelý je však aj zelený čaj, olivový olej a avokádo.

Spanie na chrbte

Spanie na boku stláča pokožku okolo očí a tváre, takže sa vám časom môžu vytvoriť nevzhľadné vrásky. Ak môžete, skúste sa naučiť spať na chrbte. Prípadne si kúpte špeciálny kozmetický vankúš s výrezmi po stranách (ide však o väčšiu investíciu, takže toto riešenie nemusí vyhovovať každej žene).

Vitamíny a bylinky na pleť

Na svete existuje aj mnoho bylín a vitamínov, ktoré môžu podporiť krásny a mladistvý vzhľad pleti. Zároveň je to najdôležitejší bod zo všetkých, pretože vnútorná výživa je absolútnym základom, ktorý by žiadna žena nemala zanedbávať. Kurkuma, vitamín C, kolagén, vitamín E, vitamín A, resveratrol, vitamíny skupiny B a mnohé ďalšie zložky, ktoré sa nachádzajú v kvalitných prírodných potravinových doplnkoch, majú dobrý vplyv na pokožku a podporujú jej normálny vzhľad.

Vložiť komentár