Účinky kávového peelingu na našu pleť

Niektoré z nás milujú popíjanie kávy natoľko, že by sa do nej chceli celé ponoriť. Čo nie je vôbec zlý nápad. Len miesto sprchových prípravkov, ktoré obsahujú umelé arómy, siahnite po peelingu z kávy. Uvidíte, že tak urobíte dobre nielen svojim zmyslom, ale aj vašej celodenne namáhané koži.

Káva je nápoj, bez ktorého si mnohí z nás nevie predstaviť svoj deň. Nielen, že nám dodáva silu postaviť sa ráno na nohy, ale tiež je skvelým osviežením, ktoré si možno dopriať pri stretnutí s kamarátkami, na pracovnom pohovore, či na rande.

Jednoducho povedané, káva je pre nás takou samozrejmosťou, že sa bez nej už prakticky nedokážeme zaobísť. Pretože sú si toho výrobcovia telovej kozmetiky veľmi dobre vedomí, čas od času sa rozhodnú nás potešiť sprchovým gélom, alebo kúpeľovú penou, ktorá imituje jej vôňu. Ide ale v podstate len o také cumlík, ktoré v nás má evokovať dobrú náladu.

Oveľa lepšie pre vás bude, keď naplno popustíte uzdu svojej vášni a vyrobíte si svoj vlastný domáci peeling z kávy. Okrem toho, že nebudete musieť míňať hromadu peňazí za ten, ktorý sa predáva v obchodoch budete môcť ťažiť z pozitívnych účinkov pravej kávy na vašu myseľ, telo i pleť.

Prečo by ste mali domáci kávový peeling vyskúšať a ako ho vyrobiť sa dozviete v nasledujúcich niekoľkých odsekoch.

účinky kávového peelingu

Káva a ľudské zdravie

Začnime tým, že si povieme niečo o tom, aké pozitívne účinky má káva na naše zdravie.

Medzi jej benefity patrí:

  • Dodanie energie
  • Podpora koncentrácie a myslenia
  • (Mierne) zrýchlenie metabolizmu
  • Podpora fyzického výkonu
  • Možno prevencia cukrovky 2. typu
  • Možno prevencia neurodegeneratívnych chorôb v neskoršom veku
  • Navodenie lepšie nálady
  • Zmierňovanie depresiou
  • Vysoký podiel antioxidantov

Samozrejme ale nie je správne to s popíjaním kávy nejako preháňať. Silná čierna káva môže niektorým ľuďom dráždiť žalúdok. Tiež je o nej známe, že má močopudné účinky, čo môže viesť k dehydratácii a tým pádom k rýchlejšiemu vzniku vrások. V neposlednom rade, nadmerné pitie kávy vám môže zrýchliť tep, spôsobiť nespavosť alebo vyvolať záchvaty úzkosti.

Ako na domáci kávový peeling?

Aby bol domáci peeling naozaj účinný, je najlepšie, keď ho urobíte z klasickej mletej kávy. (Rozhodne si teda nechajte vo spížce tú rozpustnú.)

Na jeho prípravu budete potrebovať: ½ hrnčeka čerstvo namletej kávy, ½ hrnčeka hnedého cukru, ½ hrnčeka rozpusteného kokosového oleja, 1 lyžičku vanilkového extraktu (nemusí byť)

peeling z kávy

Začnite tak, že spolu zmiešate cukor s mletou kávou. Nakoniec prilejte olej a podľa chuti vanilkový extrakt. Následne peeling aplikujte na telo a tvár. Dávajte len dobrý pozor na to, aby sa vám nedostal na tenkú a citlivú pokožku očného okolia a na ďalšie chúlostivá miesta. Akonáhle budete mať pocit, že ste s peelingom hotové, zmyte ho a opláchnite vaňu. (Pozor, olej zmiešaný s kávou možno bude vyžadovať dôkladné umytie kúpeľne čistiacim prípravkom.)

Účinky

Výhodou kávy je nepochybne to, že má na nás pozitívne účinky aj vo chvíli, keď ju použijeme zvonku. V takom prípade sa káva postará o redukciu celulitídy, o upokojenie podráždených miest, o vyzmizíkování tmavých kruhov pod očami či o upokojenie pleti po opaľovaní.

Záver

Vzhľadom k tomu, koľko vecí domáci peeling z kávy vie ich nad slnko jasné, že by si ho mala čas od času dopriať prakticky každá žena na svete. Keď už nič iné, tak preto, aby si užila tú opojnú vôňu, ktorá jej zase raz vykúzli spokojný úsmev na tvári.

Vložiť komentár