Zjednotenie pleti: Ako odstrániť pigmentové škvrny?

Hoci je v súčasnosti veľmi populárny rôznorodý vzhľad, mnohé ženy stále bojujú s pigmentovými škvrnami, ktoré môžu zdobiť ich dekolt, ramená a tvár. V lepšom prípade sú to pigmentové škvrny od slnka, v horšom prípade sú dôsledkom akné alebo starnutia. Existujú metódy na podporu zjednotenia pokožky a zníženie viditeľnosti nerovnomerného tónu pleti?

Pleť bez akné, nadmernej mastnoty a pigmentových škvŕn, ktoré spôsobujú jej odlišný vzhľad, sa považuje za symbol krásy, zdravia a príťažlivosti. Lenže nežijeme v ideálnych podmienkach, takže väčšina z nás sa zvyčajne s niektorými z týchto problémov stretáva.

Výhodou pigmentových škvŕn je, že sa dajú zakryť dobrým make-upom. Ale povedzme si úprimne, nie vždy máme dostatok času na jeho nanesenie. Navyše v niektorých prípadoch nás môže rozptyľovať, pretože tento zvyk musíme dodržiavať aj počas dovolenky alebo víkendov na chate, keď chceme jednoducho vypnúť.

Vznik pigmentových škvŕn má rôzne príčiny. Zatiaľ čo niektorým z nich sa dá pomerne ľahko predísť, iné sa nedajú kontrolovať. Preto sa nižšie pozrieme na všetko, čo súvisí s pigmentovými škvrnami a zjednotením pokožky.

Príčiny hyperpigmentácie kože

Hyperpigmentácia je stav, pri ktorom sú niektoré časti pokožky tmavšie ako ich okolie. Jedným z vysvetlení je, že koža v danej oblasti produkuje viac melanínu. Problém hyperpigmentácie sa potom môže týkať prakticky každého. Okrem toho môžu mať ženy ťažkosti s hyperpigmentáciou pokožky počas tehotenstva. Vplyv môže mať aj vyšší vek a poškodenie pokožky v dôsledku úrazu, akné atď.

Tipy na zjednotenie tónu pleti

ako na zjednotenie pleti

Krém s UV faktorom

Svetlejšie typy pleti si pravdepodobne všimli, že ich pokožka je hyperpigmentovaná počas jarných a letných mesiacov, keď slnečné žiarenie začína byť silnejšie. Absolútne najjednoduchším riešením tohto problému je používanie kvalitného krému s ochranným faktorom SPF, ktorý budete používať počas celého roka. V ideálnom prípade by mal mať ochranný faktor SPF aspoň 15-30.

Hydratácia pokožky

Ďalším zaujímavým tipom je pravidelné používanie hydratačných krémov, ktoré dodajú pokožke vlhkosť. Je to dôležité na podporu obnovy buniek, čo môže z dlhodobého hľadiska pomôcť zosvetliť tmavé škvrny od akné a vyrážok.

STOP vymačkávaniu pupienkov

Problém hyperpigmentácie pokožky sa zhorší po tom, čo si neopatrnými rukami začnete vytláčať pupienky a čierne bodky. Ak si neviete pomôcť, skúste použiť enzýmový peeling, ktorý dokáže odstrániť vrchnú vrstvu pokožky, a tým prispieť k ľahšiemu odstráneniu hrbolčekov a lepšiemu vyčisteniu pórov. Naučte sa tiež pravidelne navštevovať kozmetičku, ktorá vám pleť vyčistí profesionálnymi prípravkami.

Vitamín C

Niektoré ženy nemajú rady aplikáciu citrónu na pokožku, ale z bezpečnostných dôvodov túto metódu nemôžeme odporučiť. To však neznamená, že vitamín C, ktorý sa prirodzene nachádza v citróne, nemôže pomôcť. Najlepšou možnosťou je použiť kvalitné sérum s vysokou koncentráciou vitamínu C, ktoré dokáže pleť dlhodobo zosvetliť a rozjasniť. Majte však na pamäti, že takéto séra bývajú pomerne drahé. (Lacné nemusia obsahovať dostatok vitamínu C na to, aby boli účinné.)

Zosvetľujúci krém

V lekárňach nájdete aj špeciálne dermatologické krémy, ktoré dokážu pri dlhodobej aplikácii znížiť viditeľnosť pigmentových škvŕn a pieh. Je však potrebné používať ich dlhodobo, pretože zosvetlenie niektorých škvŕn môže trvať dlho.

ako zjednotiť pleť

Laser

Ak chcete vyskúšať náročnejšie kozmetické ošetrenia, môžete vyskúšať laserové odstraňovanie pigmentových škvŕn. Táto možnosť je však finančne náročnejšia a škvrny sa môžu časom vrátiť, preto nie je vhodná pre každého.

Prírodné doplnky stravy

Nech už si vyberiete ktorúkoľvek z uvedených možností, nič nepokazíte, ak ju doplníte dlhodobým užívaním kvalitných doplnkov na podporu normálnej pokožky, vlasov a nechtov, ktoré obsahujú vitamíny a bylinky. V ich zložení by ste mali nájsť vitamíny skupiny B, vitamín C, železo, zinok, prasličku, pivovarské kvasnice a ďalšie.

Vložiť komentár