Odstránenie chĺpkov na tvári: Ako na to?

Nežiaduce chĺpky na tvári sú problémom nejednej mladej, ale aj staršie ženy. Čo vedie k tomu, že sa ich snažíme všemožnými, ale aj nemožnými spôsobmi zbaviť. Ako na chĺpky v tvári ísť tak, aby vám robili čo najmenej vrások na čele?

Každý nejako vyzerá. A každý má nejaké predpoklady k vzniku rôznych nežiaducich javov. Nejednu ženu trápi krepaté kučeravé vlasy, ktoré odolávajú akejkoľvek snahe o to je upraviť. Kým ale tento problém je v spoločnosti tolerovaný, o chĺpkoch na ženskom tvári to zvyčajne neplatí. (Žiadna žena totiž o sebe nechce počuť, že vyzerá mužne, alebo neupravene.)

Ak ste sa rozhodla, že s týmto drobným nedostatkom zatočíte, dáme vám pár tipov, ako na chĺpky na tvári pôsobiť, tak, aby to bolo tak účinné, tak maximálne bezpečné.

Tak poďme na to!

ako na odstránenie chĺpkov na tvári

Príčiny rastu chĺpkov na tvári

Ako vieme, mužom rastú fúzy, ktoré si musí každú chvíľu holiť. Oproti tomu, ženám fúzy, ani fúzy zvyčajne nerastú. Tak prečo ste práve vy výnimka, ktorá sa potýka so svetlými chĺpky v tvári? Je to normálne, alebo je nutné sa obávať toho, že s vami nie je niečo v poriadku?

V prvom rade je potrebné povedať, že nie všetky chĺpky, ktoré máme tele, alebo v tvári, sú neprirodzené. Aj ženy majú telesné ochlpenie. Len býva jemnejšie a svetlejšie. V takom prípade je teda všetko s najväčšou pravdepodobnosťou v úplnom poriadku a nie je potreba prepadať akékoľvek panike. Problém možno vystopovať až vo chvíli, kedy majú chĺpky v tvári, ale aj kdekoľvek inde na tele, tmavšiu farbu. Tento problém môže súvisieť s trochu odlišnou činnosťou hormónov.

Nechajte sa preto skontrolovať lekárom. Môžete vďaka tomu prísť na syndróm polycystických ovárií či na poruchy nadobličiek.

Ako sa zbaviť chĺpkov na tvári?

Ženy, ktoré majú jednu z vyššie uvedených porúch sú skôr vzácnosťou. To ale neznamená, že zvyšok žien chce s chĺpkami na svojom tvári žiť. Hoci majú svetlú farbu a jemnú textúru. Preto možno nižšie uvedené tipy pojať ako univerzálny pre všetky.

ako sa zbaviť chĺpkov na tvári doma

Depilácia chĺpkov na tvári

Ak nemáte radi bolesť, depilácia pre vás bude prijateľným riešením vášho problému. Len počítajte s tým, že ju budete musieť opakovať oveľa častejšie. (Pred v prípade epilácia, ktorá zničí i korienok.)

Na trhu sú dnes k dostaniu špeciálne depilačné krémy, ktoré obsahujú látky, ktoré dokážu narušiť štruktúru chĺpkov. A tým je pomáhajú šetrne odstrániť. Bývajú navyše cenovo dostupné. Takže si ich môže dovoliť prakticky každý. Pred nákupom sa ale poraďte so svojou kozmetičkou, alebo dermatológom. Nie každý prípravok na telo je totiž vhodný aj na použitie na tvári.

Maska na odstránenie chĺpkov na tvári

Niektoré značky zákazníčkam ponúkajú špeciálne masky na odstránenie chĺpkov na tvári. Z nášho uhla pohľadu sa ale nejedná o ideálne riešenie. Niektoré zložky dokážu chĺpky trochu zosvetliť, ale rozhodne by sme sa na túto metódu nespoliehali.

odstraňovač chĺpkov na tvári

Vytrhávanie chĺpkov na tvári

Ak sa nebojíte bolesti a dávate prednosť dlhšiemu obdobie pokoja, kedy nebudete musieť rásť chĺpkov až tak riešiť, zvoľte si radikálne riešenie. Ktorým je vytrhávanie chĺpkov na tvári. Niektoré ženy používajú pinzetu. Iné si berú do ruky rovno epilátor. Vo všetkých prípadoch je nutné myslieť na bezpečnosť a na správne použitie techniky. (Ktorá nemusí byť veľkostne prispôsobená tvaru vašej tváre.)

Alternatívou týchto techník je odstránenie chĺpkov na tvári voskom, alebo cukrovou pastou.

Zosvetľovač chĺpkov na tvári

Ženy, ktoré si odfarbujú vlasy, môžu chcieť siahnuť po klasickom peroxidu. Čo by sme vám rozhodne ani trochu nedoporučovali. Namiesto toho skúste niektorú z domácich masiek proti chĺpkom v tvári, ktorú pripravíte z bežne dostupných ingrediencií. Skúste napríklad zmiešať 1 lyžicu mlieka a 1 lyžicu kurkumy. Túto zmes aplikujte nad hornú peru a nechajte ju pôsobiť dvadsať minút. Potom ju ľahko vmasírujte a opláchnite studenou vodou. Myslite ale na to, že masku je potrebné aplikovať častejšie. V porovnaní s epiláciou od nej ale nečakajte žiadne ohromujúce výsledky.

Vložiť komentár